Wyprawka do szpitala- powinna znaleźć się butelka anty-kolkowa?

Wyprawka do szpitala- powinna znaleźć się butelka anty-kolkowa?

UDOSTĘPNIJ

Wyprawka do szpitala zawiera najważniejsze rzeczy dla młodej mamy i niemowlaka. Warto przemyśleć jej zawartość w taki sposób, aby być przygotowaną na wszelkie okoliczności jakie mogą przydarzyć się w szpitalu. Czy wśród nich powinna się znaleźć butelka anty-kolkowa dla dzieci? Czym różni się ona od zwykłych butelek? Wyprawka do szpitala powinna ją zawierać?

Problemy z laktacją

Kompletując wyprawkę najczęściej myślimy o ubraniach i kosmetykach – zarówno tych dla mamy, jak i dziecka. Natomiast mało która z nas myśli o tym, aby zaopatrzyć się w butelkę do karmienia. Poniekąd nie należy się dziwić. W Polsce króluje przekonanie, że dobra matka to matka karmiąca piersią. Tymczasem jednym z najczęstszych poporodowych problemów, jakich doświadczają młode matki  są kłopoty z laktacją. Czasami piersi potrzebują solidnego pobudzenia zanim pojawi się mleko, innym razem pokarm jest, ale w zbyt małych ilościach, aby dziecko mogło w pełni się najeść. W takich sytuacjach pojawia się konieczność karmienia lub dokarmiania niemowlaka butelką. Zamiast zamartwiać się tym, że proces karmienia piersią nie przebiega tak jakbyś chciała, zastanów się nad doborem odpowiedniej butelki.

Czy przyda mi się butelka anty-kolkowa?

Jak sama nazwa wskazuje, butelka anty-kolkowa powstała po to, aby niwelować tzw. kolkę. Kolka jest to przykra dolegliwość z którą bardzo często zmagają się niemowlaki. Przejawia się nagłymi napadami głośnego, trudnego do oponowania płaczu o cyklicznym charakterze (najczęściej późnym południem i wieczorem). Jedną z odkrytych przyczyn występowania kolki są zaburzenia jelitowo-żołądkowe takie jak wzdęcia, problemy z trawieniem i dokuczliwe bóle brzucha. Biorą się one zazwyczaj z nadmiernego połykania przez dziecko powietrza podczas jedzenia.

Zadaniem buteleczki jaką jest butelka anty-kolkowa jest zapobieganie przedostaniu się pęcherzyków powietrza do mleka. Dzieje się to za pomocą specjalnie opracowanych systemów odpowietrzających np. zaworek odpowietrzający w smoczku, wentylowana podstawa albo specjalna rurka odpowietrzająca. Te mechanizmy zastosowane w butelce sprawiają, że dziecko nie jest narażone na połykanie powietrza, które może zaszkodzić jego układowi pokarmowemu i powodować kolkę. Najlepsza wyprawka do szpitala – najważniejsze rzeczy dla młodej mamy i niemowlaka powinna zawierać butelkę anty-kolkową. Jest to rzecz niezwykle ważna, ponieważ chroni niemowlaka przed bólem brzuszka, a młodą mamę przed stresem związanym z próbami uspokojenia płaczącego dziecka.

Czytaj więcej na canpolbabies.com

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o